Viimased päevad on möödunud nii kiirelt ja väsitavalt, et kukun jalapealt voodisse, nii pea, kui lapsed on uinunud. Täpselt sama seis on lastega- uinuvad sekunditega ja püstitavad aina uusi magamisrekordeid! Ja pole ka ime, ka neil on suur elevus, ärevus, vaimustus, vabadus ja õnnetunne, sest lõpuks ometi saime võtmed, et sisse kolida meie uude koju!
(loe edasi)
Enne Lennarti sündi hakkas Rain valjult unistama oma kodust, oma majast. Siis üürikorteris elades, tundus see täitsa ulmeline, et vahel püüdsin ta maa peale tuua ja vahel patsustasin talle õlale ja mängisin kaasa nagu ma siiralt usuks sellesse. Peale Adeele sündi hakkas Rain järjest kindlameelsemalt seda mõtet minusse süstima. Seni olin leidnud põhjusi, miks majas on halvem elada, kui korteris ning, et mul on ju alati võimalus sõita lastega maale ja seal neile seda ihaldatud vabadust pakkuda. Ma pean reklaamima, juhul, kui kellelgi peaks vaja minema, et Rain on suurepärane müügimees! Igatahes ta võttis mind sihikule ja müüs mõtte majast mulle lõpuks nii korralikult maha, et see tundub mulle, nagu ma oleks seda terve elu tahtnud! Argumendid, nagu see, et lapsed saavad väljas olla igal ajal, kui seda soovivad ja maal käimine on endiselt sama eriline, sest maja linnas ei paku nagunii seda privaatsust mis maal olemine, said minu jaoks määravateks. 
Edasi hakkasime analüüsima meie võimalusi ja meie täpseid kriteeriumeid. Oleme juba varem aru saanud, et oma soovides tuleb olla konkreetne ja täpne. Kindel oli juba kohe see, et tahame maja Põlva linnas, et lastel oleks mugav ja turvaline lasteaias, koolis, huviringides käia. 
Maja ehituse pidime pärast mõningaid kalkulatsioone kohe kõrvale jätma, sest esiteks oleks see üle meie võimete ja oskuste olnud ning teiseks, me oleme kannatamatud inimesed ja meil poleks olnud selle valmimist mitu aastat jaksu oodata.
Nii siis maja Põlva linnas. Kohe alguses saime pihta, et nõudlus on kordades suurem, kui pakkumine. Ja ma julgen öelda, et pakkumine on nullilähedane. Oi kui palju unetuid öid veetsime Rainiga, googeldasime ja töötasime vanu kuulutusi läbi. Igatahes juhuse kombel kuulsin ühest müüdavast majast. Kui lähemalt uurisin, oli tegu just selle majaga, mida Rain mulle poolteist aastat tagasi näitas- "vot seda maja tahaks!"  Ja mina vaatasin altkulmu ja vastasin "Mida? See küll meie maja pole!" Mina unistasin ikka sellisest viilkatusega nunnust laudisega kaetud majakesest, aga läks jälle mõni aeg mööda ja ma ei tea, kas mu ettekujutus maalähedasest kodust hakkas iseenesest muutuma või tegi seda Rain, aga see maja hakkas mulle aina enam meeldima! Kuna see maja polnud ametlikult müügis ja selle taga oli mitmeid takistavaid tegureid, olid viimased 8 kuud ühed närvesöövamad meil üldse. Käisime veel vaatamas ka mitmeid teisi maju, sest hakkasime juba lootust kaotama, kuid hinges olime juba ikka selle soovitud majaga! 
Ühel päeval, kui vaatasin oma unistuste kollaaži, mille olime teinud kunagi ammu ammu, mõtlesin, et vahetan selle kataloogi maja seal hoopis meie ihaldatud maja pildiga. Kaks päeva hiljem helistas mulle omanik, et me võime käed lüüa! Ma tahaks öelda, et nii lihtne see ongi, aga tean, et see kõlab absurdselt!  See kõik tundub meile veel tänaseni absurdne ja ei jõua kuidagi kohale, et meie nii suur unistus on nüüd täitunud! See on isegi hirmutav! Mitte see, et meid ootab ees palju tööd vaid, et kõik unistustega peab ettevaatlik olema, sest nad tõepoolest kipuvad täide minema! Me olime 100% Rainiga pühendunud majast unistamisele ja mis kõige tähtsam- me unistasime ühest ja samast asjast! Ma loodan, et lähipäevil ikka saabub hetk, kus saame maha istuda ja šampusepokaali kokku lüüa ja hõisata -tegime ära!!!
Praegu mööduvad päevad ja tunnid koristamise ja pakkimise tähe all ja praegugi (kell on 23:40) on Rain seal veel nokitsemas. Kuigi nii palju on teha, et ei tea kust otsast alustada, kiirustame juba sisse kolima ja loodame, et homme see ehk õnnestubki . Ootan põnevusega esimest ööd uues kodus ja tahan teada, mis tunne on seal lastega ärgata! :)
Õnnelik on olla!:)
Oleme kaasanud sellesse protsessi ka lapsed. Lennart on nii asjalik ja tahab igal võimalused tööle käed külge lüüa! 
                                               

          JÄRGMINE                                                                                                                  EELMINE