Unetrikid

Sellel postitusel on 3 vastust
Nii nagu iga töölkäiv inimene teab, mis tähendab soov saada lisaks palganumbrile näha ka tehtud töö tulemust või vilja, on minulgi koduse emana soov leida põhjusi miks enda õlale patsutad. Eile patsutasin päris korralikult oma õlale ja teisele õlale lasin Rainil patsutada, sest juba kolmas õhtu uinusid kõik me kolm karu omaette voodites  ja hiirvaikselt.

(loe edasi)
Nagu ma olen varem ka maininud, magab Herman enamasti õues. Kuna majas elades on see võimalus olemas, et saan ta soojas vankris ukse taha õue lükata, olen seda julgelt ka kasutanud. Mõnele kõrvale võib seda karm kuulata olla, aga ka ööunne jääb ta tavaliselt vankris. Tuppa võtame ta sealt siis, toimetused toimetatud, filmid-saated vaadatud ja ise magama lähme. Alguses uinus ta ööunne süles, siis kui Lennart ja Adeele juba voodis olid, aga kuna peale seda tahan ma tavaliselt toad korda teha, nõud pesta jne, siis magav laps süles ma seda teha ei saanud. Nii kujuneski harjumus teda ööunne uinuma õue viia. Nüüd, kui õues lõi parajalt krõbeda miinuskraadi üles, ei olnud mul enam südant teda õue viia ja see andis mulle võimaluse katsetada uinumist
tema enda voodis.
Mõtlesin, et eeldused peaksid tal ju selleks olemas olema, sest uinumiseks ei pea
tal ka vanker liikuma. 
 Teine eeldus heaks uneks peaks olema jahe õhk ja kuna magamistubades on küte meil alati nulli keeratud, siis on toad magamiseks juba niigi mõnusalt jahedad. Püüdes end beebi kehasse mõelda, ennetasin veel mõnd nutuallikat. Panin enne, kui ta voodisse tõstsin, teki alla soojakoti...sest noh, ega mul endalgi on see esimene hetk külmade linade vahele minnes üsna virgastav ja see ei tohiks olla eesmärk. Ja edasi peaks soojakott jääma meenutama sooja emmet. Plaan missugune, eks!?
Teine abimees on lutt. 
Kuna tal pole see kunagi vaakumiga suu küljes, siis hakkasin juba ammu kasutama tal üht suvalist kaltsukast ostetud väikest pehmet kraed, mis hoiab ära luti kukkumise ja õues kaitseb see ka tuule eest. 
Nii siis- lutt, krae ja soojakott.
Jätsin ta pimedasse tuppa üksinda, samal ajal sain suurematele head-ööd-musid teha ja alla toimetama minna. Ilmselt ei uinunud ta kohe, sest kuulsin veel 20 minutit hiljem koogamist. Olin valmis, et varsti kostub kutse, aga avastasin lapse hoopis magavana.
Proovisin samal moel toimida ka päeval ja kõik toimib! Minu eesmärgiks on saada laps üksi uinuma, see, kus voodis ta ärkab, pole üldse oluline.
Võtan ta rõõmuga öösel meie vahele!
Soojakoti sain ma kunagi ammu kaltsukast. See on nii tänuväärne asi. Näiteks, kui beebi uinub su kõrval ja ära minnes asendad enda pehme soojaveekotiga. 
Tavaliselt algab meil lastel köha ikka õhtul, kui nad on magama jäänud. Siis piisab sellest, kui kohe tormata karuga appi. Lasen soojaveekoti kuuma vett täis ja sätin lapsele selle selja taha või rinnaku ette. Öeldakse, et nii mõnelgi ravimeetodil on tegu hoopis platseeboefektiga ja võib olla on see ka minu puhul, aga teine imeravim köha puhul on sinepipulber. Panen seda magavale lapsele soki sisse umbes supilusika jagu, masseerin tallaaluseid ja jätan need hommikuni. Köha korral koheselt reageerides on neid meetodeid kasutades köha kadunud mõnekümne minutiga. 
Ahjaa, vahepeal selgusid Hermani ilunumbrid 3kuusena:
täpselt 6kg ja 62cm

Olge terved ja magage teiegi hästi!
Muidugi on igal emal omad trikid ja igal lapsel omad soovid, aga ehk sai mõni nõutu ema veel mõne proovimata nipi. Jagage julgelt kommentaarides enda võluvahendeid, on mul ja teistelgi huvitav lugeda!
JÄRGMINE                                                                                                                                                            EELMINE
Eelmine
Herman 3 kuune
Järgmine
Tuttav peegelpilt

3 vastust

Aitäh Laura ja Annika, et oma lugusid jagasite! Eks alati ole keerulisem kahe lapse magamapanek, kui ühe. Erivanustel lastel on erinev unevajadus ja lapsed iseenesestki erinevate soovidega, aga kindlasti loksub kõik ühel hetkel paika! Järjekindlust kaotamata aga kindlasti oodatust kiireminigi! Omast kogemusest ütlen, et tulemused tulevad kohe siis, kui oled probleemist "lahti lasknud". Mida rahulikumalt seda unevärki võtta, seda lihtsamalt saavutad tulemuse- lapsed on nii tundlikud! Ärgem võtkem seda, kui võitlust ega võistlust, kumb peale jääb, kas tema või mina...vaid pigem seiklust, mis õpetab meid emadena kasutama oma parimaid võlutrikke!
Ja Annika, soojakott on tõepoolest üks asi, milleta ma hakkama ei saaks.
Üks kaval nipp sellega veel, kellel on iPhone´id ja kellel need külmaga otsad alati annavad. Nimelt krõbedate miinuskraadidega panen soojaveekoti lapsele vankrisse jalgade juurde ja sinna kõrvale taskusse panen ka telefoni. Akuprobleem lahendatud! :)
adelinemadeline, 25. jaanuar 2018
See tunne, kui laps ise magama jääb oma voodis on super. Meil on olnud alati õhtuti kindlad rutiinid, mis aitasid meie 4 aastasel preilil unne jääda. Eks need on tavalised - pesemine, unejutt, miljonid musid ja kallid. Iga õhtu väidab preili ega ta ei jää magagama. Nüüd kui peres on meil ka peagi ühe kuu vanune poisipõnn, siis on hetkel kõik tohuvapohu. Preili jääb küll pika trallimise peale oma voodi, kuid selle peale kulub nii palju auru, et oehh. Ja väike noorsand ei oska veel täitsa ise uinuda. Kuid sain Sinu postitusest hea nipi -soojaveekoti. Kavatsen seda kindlasti katsetada! Annika, 23. jaanuar 2018
Väga tubli saavutus! Minul on kaks tütart, 2ne ja 5ne. Väiksemat harjutan praegu oma voodisse, pean käest kinni hoidma ja samal ajal teesklema magajat sügavalt hingates kuni on uinunud. Selleks kulub ikka omajagu aega, sest ta tuleb ikka vahel püsti ja uurib mis õse kõrval voodis teeb. Noorem on ikkagi juba 2 tunni pärast meie voodis ja vanem järgneb poole öö pealt. Loodan ka ühel päeval saata nad lihtsalt oma voodisse ja hommikul neid sealt äratada. :) Laura, 21. jaanuar 2018

Lisa kommentaar

Email again: