Nii nagu iga töölkäiv inimene teab, mis tähendab soov saada lisaks palganumbrile näha ka tehtud töö tulemust või vilja, on minulgi koduse emana soov leida põhjusi miks enda õlale patsutad. Eile patsutasin päris korralikult oma õlale ja teisele õlale lasin Rainil patsutada, sest juba kolmas õhtu uinusid kõik me kolm karu omaette voodites  ja hiirvaikselt.

(loe edasi)
Nagu ma olen varem ka maininud, magab Herman enamasti õues. Kuna majas elades on see võimalus olemas, et saan ta soojas vankris ukse taha õue lükata, olen seda julgelt ka kasutanud. Mõnele kõrvale võib seda karm kuulata olla, aga ka ööunne jääb ta tavaliselt vankris. Tuppa võtame ta sealt siis, toimetused toimetatud, filmid-saated vaadatud ja ise magama lähme. Alguses uinus ta ööunne süles, siis kui Lennart ja Adeele juba voodis olid, aga kuna peale seda tahan ma tavaliselt toad korda teha, nõud pesta jne, siis magav laps süles ma seda teha ei saanud. Nii kujuneski harjumus teda ööunne uinuma õue viia. Nüüd, kui õues lõi parajalt krõbeda miinuskraadi üles, ei olnud mul enam südant teda õue viia ja see andis mulle võimaluse katsetada uinumist
tema enda voodis.
Mõtlesin, et eeldused peaksid tal ju selleks olemas olema, sest uinumiseks ei pea
tal ka vanker liikuma. 
 Teine eeldus heaks uneks peaks olema jahe õhk ja kuna magamistubades on küte meil alati nulli keeratud, siis on toad magamiseks juba niigi mõnusalt jahedad. Püüdes end beebi kehasse mõelda, ennetasin veel mõnd nutuallikat. Panin enne, kui ta voodisse tõstsin, teki alla soojakoti...sest noh, ega mul endalgi on see esimene hetk külmade linade vahele minnes üsna virgastav ja see ei tohiks olla eesmärk. Ja edasi peaks soojakott jääma meenutama sooja emmet. Plaan missugune, eks!?
Teine abimees on lutt. 
Kuna tal pole see kunagi vaakumiga suu küljes, siis hakkasin juba ammu kasutama tal üht suvalist kaltsukast ostetud väikest pehmet kraed, mis hoiab ära luti kukkumise ja õues kaitseb see ka tuule eest. 
Nii siis- lutt, krae ja soojakott.
Jätsin ta pimedasse tuppa üksinda, samal ajal sain suurematele head-ööd-musid teha ja alla toimetama minna. Ilmselt ei uinunud ta kohe, sest kuulsin veel 20 minutit hiljem koogamist. Olin valmis, et varsti kostub kutse, aga avastasin lapse hoopis magavana.
Proovisin samal moel toimida ka päeval ja kõik toimib! Minu eesmärgiks on saada laps üksi uinuma, see, kus voodis ta ärkab, pole üldse oluline.
Võtan ta rõõmuga öösel meie vahele!
Soojakoti sain ma kunagi ammu kaltsukast. See on nii tänuväärne asi. Näiteks, kui beebi uinub su kõrval ja ära minnes asendad enda pehme soojaveekotiga. 
Tavaliselt algab meil lastel köha ikka õhtul, kui nad on magama jäänud. Siis piisab sellest, kui kohe tormata karuga appi. Lasen soojaveekoti kuuma vett täis ja sätin lapsele selle selja taha või rinnaku ette. Öeldakse, et nii mõnelgi ravimeetodil on tegu hoopis platseeboefektiga ja võib olla on see ka minu puhul, aga teine imeravim köha puhul on sinepipulber. Panen seda magavale lapsele soki sisse umbes supilusika jagu, masseerin tallaaluseid ja jätan need hommikuni. Köha korral koheselt reageerides on neid meetodeid kasutades köha kadunud mõnekümne minutiga. 
Ahjaa, vahepeal selgusid Hermani ilunumbrid 3kuusena:
täpselt 6kg ja 62cm

Olge terved ja magage teiegi hästi!
Muidugi on igal emal omad trikid ja igal lapsel omad soovid, aga ehk sai mõni nõutu ema veel mõne proovimata nipi. Jagage julgelt kommentaarides enda võluvahendeid, on mul ja teistelgi huvitav lugeda!
JÄRGMINE                                                                                                                                                            EELMINE