Hakkame sättima laulu- ja tantsupeoks

Mäletan tänaseni eredalt seda vägevat tunnet 11 aastasena laulukaare all lauldes. Olen piripill ilmselt ikka terve elu olnud, sest juba siis läks nii mõnigi salm nutu nahka. Sellised rahvuslikud  üritused liigutavad mind tänaseni. Ja kuidagi on läinud nii, et need liigutavad ka minu lapsi. Kuigi tantsu- ja laulupidu mööduvad adelinemadeline töötähe all, kavatsen lastele planeerida võimalused, et nemad sellest otseülekandest pidulikult osa saaks ja jätan endale võimaluse hiljem oma emotsioonidega üksi  järelevaatamiseks. 
Loe lisaks

8 nippi, et üle elada lõputud päevad haigete lastega

No heii! Kaks ja pool kuud väldanud haigustelaviin meie majas tegi 1:0 kõikide mu plaanidega ja umbes pool kuud tegelesin ma veel tulekustutustöödega kodus ja töödes ja nüüd jõudsin oma järjega ka siia. Siinkohal kehtib vist reegel, et ära kiida tervist, last ja meest, sest just see esimene meid alt vedaski. Inimene harjub kõigega. Ka sellega, kui igal uuel lootustandval kaunil hommikul, ärkab üks või teine või kolmas mõne uue veel läbi googeldamata haigusega. Sellest sai juba natuke tragikoomiline uudis, mida jälle lähedastega messengeris jagada, nii et see pole praegu sugugi teema, mida ma enam üldse tahaks sõnagagi puudutada.  Nädal nädala järel koduseinte vahel nõudis tõelist ellujäämiskunsti.


Loe lisaks

Teraapiline nädalavahetus

Aegajalt üllatab Mari mind oma külaskäikudega. Enamasti istume paar tundi vaibal või mu köögilaua taga ja veel lõpuks seisame välisuksel pool tundi, et vahetada viimased pooleli jäänud mõtted kuni Mari maja nurga taha kaob. Alati järgneb sellele iiveldus kohvi üledoosist, mille vastu aitab võidelda Marilt saadud motivatsioonipisik. Ta ise väidab alati vastupidist, aga ju on see hea, et tunded on vastastikused ja üks ei pumpa teist tühjaks.


Loe lisaks

Konmari. Mis see on?

Eestlased pidavat lugema kõige rohkem eneseabiraamatuid. Nii kuulun ka mina nende hulka, kellel ikka ja jälle näiteks mõni esoteeriline või lastekasvatusteemaline raamat mõnusale ilukirjandusele sisse sõidab...
Loe lisaks

 Aeg tütrega

Peale Lennarti palavikulisi päevi ja Hermani sünnipäeva, tunnen, et Adeele on kuidagi kõrvale jäänud. Jõudmata veel midagi parandada, teatab mulle Adeele keset oma ilusat nukumängu, et suureks saades kavatseb ta vaid ühe lapse saada.
Loe lisaks

Me oleme selles kõiges koos


Siin on pikalt, liiga pikalt kestnud vaikus. Teile, kes nähtavasti on siin oma päevadest võtnud hetki, et klõpsida tühjalt minu lehele, olen ma ilmselt mõne selgituse võlgu.
Meedias on palju juttu instagrami ja facebooki mullist, milles me iga päev ise osaleme. Enda elu võrdlemine nendega, kelle elu paistab olevat täiuslik. Ma olen seda ka varem korduvalt öelnud- kellegi elu pole täiuslik. Minu elu pole parem, kui sinu oma ja sinu oma pole parem, kui su naabri oma. Ma tahaks kasutada sõna "jamas", aga ütlen,  austuses selle vastu hoopis, et  oleme selles elus kõik koos ja anname igaüks siin endast nii palju, kui oskame, et selles kõiges ellu jääda ja end sealjuures võimalikult hästi tunda. 

Loe lisaks

Kas tõesti 30

Täna, viis päeva kolmekümnesena ma hõikan "Juhuuu, ma olen 30 ja ma olen elevil!".
Aga, mis toimus minus 6 päeva tagasi?

Loe lisaks

Eesti 100

Ma ei tea, kuidas on lugu teiega, aga mind on vallanud juba terve nädala väike ärevus. Lapsed õpivad lasteaias hümni ja aktuseks võtsime kapist peoriied välja. Kõikjal paistab sini-must-valget ja õhus on pidulikkust. Eestil on suur ja uhke sünnipäev. See on meie kõigi pidupäev!
(loe edasi)
Loe lisaks

Tuttav peegelpilt


Viimasel ajal on palju küsitud, mida ma olen teinud beebikilode kadumiseks. Mõtlesin siis, et kuna peale kilode pole mul suurt midagi kaotada, siis räägin sellest igavikulisest naisteteemast ka siin natuke.
Enne lapsi olin salamisi täiesti veendunud, et minust saab selline super heas vormis ja tervislikult toituv rase. Et, kui ma varem tervislikult ei toitu, siis rasedana kindlasti ja kaalu tuleb juurde vaid lapse arvelt. Lennartit ootama jäädes seisin aga reaalsusega silmitsi ja võtsin juurde 20 kilogrammi. Järgmiste rasedustega langesin ma samasugusesse enesepettusesse ja lõpetasin ikkagi +20kilogrammiga. Aga endiselt usun ma, et kui ma peaks veel kord rase olema, siis olen kindlasti super fit ja päris kindlasti mina küll nii palju juurde ei võta!
(loe edasi)
Loe lisaks

2018!

Imelist uut alanud aastat armsad sõbrad! Loodan, et jätsite kõik vana ja paha vanasse maha ja võtsite kaasa vaid parima. Uus aasta kasvatagu vana ja hea õnne ümber aina ilusamaid ja säravamaid kihte!
(loe edasi)
Loe lisaks

Emadepäev

Käes on emadepäev. Mul on nii palju tundeid seoses emadusega igapäevaselt aga just täna tundub paslik neid ka teiega jagada. Ma ei tea, kust seda nii palju tuleb, aga minu armastus oma laste vastu on aina kasvamas ja kasvamas...
(loe edasi)
Loe lisaks

Minu päev

Nagu eelmises postituses öeldud sai, ei ole mul võimalik alustada oma sünnipäeva selle meeleoluta, mida saab luua ja tuua vaid mulle hommikune õnnesoovilaul voodi servalt. Niisamuti ei saa see päev lõppeda ilma mu perekonnaringita! 
(loe edasi)
Loe lisaks

Elumuutus

Armsad sõbrad, küllap olete märganud, et olen viimasel ajal üsna passiivseks siin muutunud. Selle kõige taga on ilmselgelt peidus põhjus. Oleme pikalt tegelenud infokogumise, asjaajamiste ja elukorralduste muutmisega, sest suve lõpul alustame uut lehekülge. Ja nagu ikka toovad elumuutused kaasa mul ka uue juukselõikuse...
Loe lisaks

Pulmakutsete trendid 2017

Just praegu on paras aeg hakata neil õnnelikel ja armunud paaridel, kes suvel abielluda plaanivad, mõtlema kutsete peale. Kuna minulgi on käimas kibekiire kutsete kujundamise periood, otsustasin huvilistele välja tuua mõned trendid, mis mind ennastki isiklikult kõnetavad. 
(loe edasi)
Loe lisaks

Blogitamine

Aeg ajalt viskan pilgu peale oma kodulehe statistikale. Paar päeva tagasi avastasin sealt üllatusega, et minu külalised on siia tee leidnud veebilehelt www.teepidu.com.
Avasin selle ja sattusin koheselt sellest ka vaimustusse, unustades juba põhjuse, miks ma sinna uudistama üldse läksin. 
Loe lisaks

Loosimine!

Alates teisipäevast ootasin kommentaare oma  postituse alla, et kuulda teie laste vannirõõmudest või muredest! Olin väga meeldivalt üllatunud, et me ei pidanuki vaid kahe või kolme kaasarääkija vahel seda väikest auhinda välja valima! Mul oli nii tore lugemine ja mõnda ma lausa naersin! Aitäh teile!
(loe edasi)
Loe lisaks

!!!2016!!!

Kuigi aastavahetuseni on jäänud veel ööpäev, tõmban tänase postitusega aastale 2016 joone alla. Lihtsalt seetõttu, et ilmselt ei jagu mul enam sel aastal aega oma jõuluvaheajal kodus nokitsevate laste, tööde ja aastavahetuse ettevalmistuste kõrval siin kirjutamiseks. Aeg on teha kokkuvõtteid, vaadata üle õla, võtta kaasa parim ja unustada halvim, kui see vähegi võimalik on!
(loe edasi)
Loe lisaks

Minu õnneprojekt. 1.

Mõni aeg tagasi hoiatasin teid, et avan teile ukse oma õnneprojekti. See pole mul tegelikult otsene eesmärk omaette, aga samas võiks ka olla?! Kindlasti alustan uuel aastal entusiastlikumalt, aga praegu sellest, milleni olen ma praegu jõudnud....
Loe lisaks

Miks mulle meeldib elada väikelinnas.

Kohtudes mõne vana või uue tuttavaga, leian end ikka vahel vastamas küsimustele, "Kuidas sa tahad Põlvas elada?", "Kas sul siin igav pole?". Ma olen siin sündinud ja elanud terve keskkooli aja, elanud 2 aastat Tallinnas ja 2 aastat Tartus ning leidnud end lõpuks ikkagi oma armsas väikelinnas.

Loe lisaks

Normaalne advent

"Oh taevake!" nagu Adeele mind jäljendades ütleks! Mul on tunne, et pole siin teiega nädalaid rääkinud! Seepärast teen nüüd ka väikse ümberkorralduse, et postituste vahed liiga pikaks ei veniks. Edaspidi võite oodata uusi kirjutisi või pildistusi teisipäeviti ja reedeti. Loomulikult võib ka nende päevade vahele aeg-ajalt ootamatult mõni üllatus ilmuda. Seda viimast lootsin teile pakkuda ka juba pühapäeval, esimesel advendil. 
Aga...
Loe lisaks

Tee novembrist oma parim kuu.

Saabunud on aasta kõige lühemad ja pimedamad päevad. Tundub, et isegi suveöö annab rohkem valgust,  kui meie praegune ilm. Pimedusega võideldes on lihtne norutama jääda. Aga miks see peab nii olema?  Mina olen otsustanud mitte aega raisata ja end kokku võtta, et rõõmsalt see pime aeg üle elada.
Loe lisaks

Head aega pahad pahed

Tere hommikust mu armsad! Käes on neljapäev ja taas on aeg väikseks postituseks! 
Kerstin (sorri, et jälle sina teemas) küsis minult hiljaaegu, kas mõni postitus tuleb punnitades ka. Vastasin kohe, et mitte kunagi! Täna olen aga pisut nõutu. Mul on küll ridamisi mõtteid postitusteks, aga täna pole õige aeg ühekski neist. Viimasel ajal on mind painanud hoopis muu teema...
Loe lisaks

Emaduse õppetunnid

Eile jätsin Lennarti lasteaiast koju. Nagu ma olin talle ka öelnud, ta teadis, et mul on palju vaja teha, ega saa temaga tegeleda. Ta mängis, meisterdas, laulis ja toimetas kogu aeg omaette, aga mitte see ei üllatanud mind. Kell oli vaevalt 10 hommikul, kui Lennart astus minu töötuppa ja ütles aknast välja vaadates: " Ma igatsen Adeelet! Ma ei jõua teda ära oodata, millal ta meie koju tuleb!"  Ausalt, ma oleks selle heldimuse kätte surnud!
Loe lisaks

Hingedepäev ja inglid

Hingedepäeval on traditsioon süüdata oma kadunud lähedastele küünlad. Sel päeval on tunne, et nad on meile lähemal, kui tavaliselt. Maagilisel kombel sajab täna ka laia lund nagu inglid saputaksid oma pehmed padjad sulgedest tühjaks. 
Loe lisaks

L+I+D

Vahel ma ei usalda oma mõtteid, kas olen neid lihtsalt valjult mõelnud või juba kellegiga jaganud. Ehk olen seda siin varemgi kirjutanud, aga kordamine on tarkuse ema. Muidugi paneb minugi silmad särama iga euro, kuid ennekõike on tähtis mulle emotsioon, laeng ja energia, mida ma oma tehtud töödest saan. Ma ei tahaks kõlada hipina, kuid sõna "töö" kõlab endiselt mulle vastumeelselt, sõna "hobi" aga liiga lilleliselt ja igavalt aga paremat sõna pole ma suutnud selle kõige kokkuvõtmiseks välja mõelda. Nii, et pakkuge mõni välja!
(loe edasi)
Loe lisaks

Emme- tütre päev

Täna hommikul Adeelega kahekesi koju jäädes, avastasin ühtäkki, et me polegi kevadest saadik sedasi koos aega veetnud. Häbi mul olgu!
(loe edasi)
Loe lisaks

Väikesed killud

Loodan, et teil kõigil on käimas mõnus nädalavahetus. Kui tundub, et akud ei saa selle ajaga päris täis laetud, siis leidke hetk, et praegustes suurtes tuultes lendlevates värvilistes ja krabisevates sügislehtedes jalutada. 
(loe edasi)
Loe lisaks

Kiirelt nädalast

Tere kõigile! Nädal hakkab taaskord otsi kokku tõmbama, aga mina pole siin suurt midagi toimetanudki. 
Siit tuleb üks laiaplaaniline möödunud nädalavahetuse kokkuvõte, millest hüppan sujuvalt tänasesse!
(loe edasi)

Loe lisaks

Ekspromt postitus

Kell on 22:00 ja leian end esimest korda pärast pikka ja mõnusat nädalavahetust töölaua tagant, et kiigata ka siia.  Salakaval sügisene tuul on mulle ilmselt nahavahele pugenud ja võtsin ühtlasi ligi ka teetassi. Veidi aega hiljem avastasin, et mul oleks ka selleta tunduvalt mõnusam hakanud, sest  nähtavasti leiavad senised lugejad end jätkuvalt siit ja on lisandunud palju uusi silmapaare, vot see teeb korralikult südame alt soojaks. Numbrid pole mulle grammigi olulised, aga ma olen tõeliselt üllatunud! Samal ajal teeb see mind ka ärevaks, sest see on päris ootamatu. Ma ei tea, kes te blogi automaatse statistika ja kommentaaride taga alati olete, aga te olete mulle nii armsad! Päriselt! Aitäh, et te mind innustate...
(loe edasi)

Loe lisaks

Koogid, koogid, koogid

Eelnenud päevadel andsid Susanna katsikupidu ja minu ema sünnipäev mõjuvad põhjused, et poputada end ja teisi magusaga. (mitte, et ma seda igapäevaselt ei teeks)
(loe edasi)
Loe lisaks

Lahendusi otsides

Ma olen alati arvanud, et mu laste, eriti Lennarti, sisemine maailm on keerukam, kui ma iial arvata võin. Samas on tema kasvatamine olnud tänu taevale väga nauditav ja lihtne, kuni hetkeni, kui ärkasin, kui magusast unenäost, mõistes, et see siin on nüüd päris elu ja päris töö lapsega. Ma olen liiga kiire unustaja kõikvõimalike negatiivsete tunnete osas ja pean nüüd kõvasti peas ja ajas tagasi kerima ja meenutama kõike seda....
Loe lisaks

Abielus olla on ilus

Pulma- aastapäeva hommik ei erinenud kuidagi teistest hommikutest, aga närvikõdi oli sees küll ja natuke kripeldas, et Rainil polnud mulle hommikuks lilligi. Aga ma vaigistasin selle mõtte kohe, sest ka mul polnud selleks hommikuks kaetud lauda, koogikesest rääkimata. Muigasin juba endamisi- nii see abielu läheb...! Aga...

(loe edasi)
Loe lisaks

Teistmoodi päev

Täna on kuidagi eriliselt teistmoodi päev ja hinges on põnevust ja ärevust, sest täna on tähtaeg, mil minu õelaps peaks sündima. Kohe kohe on veel üks väike nööbike meie viiepealises lastekarjas juures!
Täna, täpselt aasta tagasi korraldasid tüdrukud mulle tüdrukuteõhtu! Nüüd, sel suvel, nähes facebookis ringlevaid pilte erinevatest tüdrukuteõhtutest ja pulmadest, tuleb vägisi peale kadedus ja suur igatsus selle eriliselt adrenaliinirohke ja põneva perioodi ees, mis seisis enne pulmi!
Nii palju mälestusi!
(loe edasi)
Loe lisaks

See on Tallinn

Ööpäevi, mil saame Rainiga kahekesi aega veeta pole meil just palju, aga, kui need tulevad (see tähendab, kui me neid ise tahame tekitada), siis on need meil nii kõrges hinnas, et peame selle ajaga midagi eriti toredat tegema. Sel korral oli meil suurepärane põhjus pealinna sõita, et õnnitleda minu Mari tema sünnipäeva- ja nende väikese kasvava pere ühise uue ja isikliku kodu puhul!
(loe edasi)
Loe lisaks

Mm-magusat hommikut!

Kamavaht küpsisepuru, maasikatoormoosi ja mustikatega! Milline päevaalustaja ja miks mitte ka lõpetaja!

         JÄRGMINE                                                                                                              EELMINE
Loe lisaks

Emadepäev

Ma ei saa kuidagi jätta vahele emadepäeva postitust, sest iga päev emana kasvab minu armastus oma laste vastu aina suuremaks ja tugevamaks ja võimsamaks. Ja minu lugupidamine kõikide emade vastu minu ümber aina süveneb.  Emaks olemine on suur asi!
(loe edasi)
Loe lisaks

Pildid telefonist

Vahel, kui Adeele minu telefoni kuskil vedelemas näeb, sätib ta end mugavalt kuhugi istuma ja kutsub mind, et vaataksin sealt koos temaga pilte! Jagan ka teile mõningaid hiljutisi klõpse :)
(loe edasi)
Loe lisaks

Kaks.

Olen täna oluliselt varem üleval. Teen köögis toimetusi sünnipäevapeoks ja võitlen eilsest õhtust kibemagusate pisaratega. Vaatan  Adeelet ja kuidagi ei suuda pähe mahtuda, et ta sündis meile juba kaks aastat tagasi. Muidugi ma olen uhke ja õnnelik, et laps kasvab ja saab vanemaks ja korrutan talle rõõmsalt terve päeva "Hurraa, Sa oled kaks!"  aga mul on raske leppida. Kaks!? Ma arvasin, et esimene aasta lendab Lennartiga, aga teise lapsega lausa valguskiirusel?!
 See aeg on möödunud nagu kaks silmapilku, aga tõesti- kahe silmapilgu jooksul ei jõua kogeda nii palju kauneid mälestusi. 
(loe edasi)

Loe lisaks

Minu kuldkollased lapsed

Seni kuni Lennart luulekonkursil oma luuletusega esineb, on minul ju kodus vaja kuidagi oma värisevat hinge rahustada. Nii siis tõimegi Adeelega päikese välja ja hoiame vennale pöidlad pihus!
Loe lisaks

Ole õnneseen!

Tere hommikust! Voodis veel korra äratust edasi lükates ja adelinemadeline peale mõeldes tärkas mul kohe soov teiega jagada oma 4 näpunäidet, kuidas oma unistusi ellu viia ehk kuidas mina jõudsin selle kõigeni siin!
Loe lisaks

Pulmapeo ettevalmistused #1

Rain palus minu kätt vahetult enne, kui Adeelet ootama jäime. Sestsaadik on see mõte küpsenud, kuid eelmisel aastavahetusel valasin oma tinakuulikesest välja üksühele pruudikleidi. Märkide lugejate ja uskujatena hakkasime juba esimestel uue aasta päevadel mõttetööga pihta... (loe edasi)
Loe lisaks

Tere tulemast

Tere ja tere tulemast! Mina olen Madli ja see siin on ruum, kus jagan teiega oma tegemisi ja toimetusi. Selle virr-varriga ühineb alati ka minu armas perekond. Nad on alati minu kõrval, minu ees ja taga. Ma armastan neid ja armastan igat killukestki rõõmu, mida elul meile pakkuda on...(loe edasi)
Loe lisaks