DIY: köök

Meie kokkukasvamisest uue koduga saab homme juba 2 aastat. See on piisavalt pikk aeg, et ära tunda selle maja valukohti ja piisavalt lühike aeg, et nende kõigiga jõuda tegeleda. Kui Rain murrab pead tõeliste maja valupunktidega, siis mina tegelen pindudega tema(maja)silmas. 

Loe lisaks

DIY: tegeluskaar

Kuna pinterestist ja youtube´ist võib leida sadu juhendeid kuidas teha tegeluskaart, ei hakka ma tööprotsessist pilte ja detaile isegi lisama. Aga võib olla on siin keegi, kes on pikalt selleks hoogu võtnud aga saab nüüd lihtsalt minult natuke innustust, et see asi ära teha...sest see tõesti on seda väärt!
(loe edasi) 
Loe lisaks

DIY: Jõulususs

Kui esimese detsembri eelõhtul hakkasid lapsed suurt päkapikuelevust välja näitama, hakkas ka minul kiire. Olin endale omasel moel, kuid sedapuhku sõna otseses mõttes viimasele hetkele jätnud päkapiku susside õmblemise. Mullustest jõuludest oli olemas küll kaks, veel täiesti toimivat sussi, kuid laste jaoks oli elementaarne, et ka Hermanil on suss! Päkapikk saaks siis talle iga päev mähkmeid tuua, oli nende nägemus heast plaanist.
(loe edasi)
Loe lisaks

Uue näoga magamistuba

Selles kodus on magamistuba olnud minu jaoks suuremal määral paik, kus ma puhkan mitte niisama ajaveetmise koht. Teades, et beebiga see muutub ja magamistoast saab mu peamine pesitsuspaik, tekkis aina suurem surve anda sellele toale uus ilme, et muuta see hubaseks. Eesmärk oli sama nagu ka lastetubade uuenduskuuridega- teha seda võimalikult soodsalt, sest tulevikus ootab ülakorrust kapitaalne remont. 
(loe edasi)
Loe lisaks

Kaart emale

Kord lõpukirjandiks valmistudes leidsin tsitaadi, mis jäi meelde ja jõudis päriselt kohale kuus aastat hiljem, päeval, mil minust sai ema.
Et mitte sõnastuses eksida, otsisin selle välja-
"Me ei tunne kunagi tõelist vanemaarmastust , enne kui pole ise lapsevanemaks saanud"
Henry Ward Beecher

Nii on! Veel viis kiirelt mööduvat päeva ja saabub hommik, mil on eriliselt paslik vastata oma ema armastusele mõne südantsoojendava žesti või sõnaga.
(loe edasi)
Loe lisaks

Esimene aasta majaomanikena

Ülehomme on meil põhjust tähistamiseks, sest täitub esimene aasta majaomanikena. See kõlab minu jaoks ebareaalsena, sest see oli tõesti justkui eile...samas on meil tunne nagu oleksime siin elanud terve elu! Ja mul pole hetkekski vaimustus kadunud. Eriti neil hetkedel, kui olen kodus üksi ja vaikuses, vaatan ringi ja ei suuda uskuda, et meie unistus on saanud reaalsuseks...
(loe edasi)
Loe lisaks

Üks redel, mitu ruumi.

Ma pole seda varemgi mainimata jätnud, et olen kodu sisustuse koha pealt väga kärsitu hing. See on ka põhjus, miks me koju hinnalisi ja igavesi asju lihtsalt ei saa soetada. Ma lausa põlen kirest väikeste mööblitükkide ja sisustuselementide vastu, mida ma saan toast tuppa, nurgast nurka liigutada vastavalt tujule ja vajadusele. Olen pikemat aega pidanud jahti redelile, aga kahjuks pole õnnestunud mul ka isalt ühtki kasutuna seisvat redelit endale omistada. Siis aga vilksas meeltesse Liisbeti ja Berti pulmaks valminud "kaar"...
(loe edasi)

Loe lisaks

(täiendatud) DIY: Uus tuba 5 tunniga

Rõõm teid siin täna hommikul tervitada! Aus olles, siis ma ei plaaninud üldsegi seesugust postitust, nagu nüüd siin olema saab! Aga ma lihtsalt ei saa lasta sel praegu oma peas aeguda, sest homme ei valmista alljärgnev mulle enam sellist pinget, et seda siin avaldada võiksin!
Loe lisaks

DIY: Dekoratiivsed öölambid

Võib olla mõni teist mäletab M ja R nimetähte meie pulmadest, mis olid täidetud lilledega. ja kaunistasid meie seljatagust pulmapeol. Lõpuks leidsin neile uuesti eesmärgi ja nüüd kaunistavad ja valgustavad meie magamistuba. 
(loe edasi)
Loe lisaks

DIY: Värvi seinad ja kaunista need

Nagu minu puhul ikka, ei võta ma kunagi ühekski ettevõtmiseks liiga pikalt hoogu. Ma teen kõike enamasti siis, kui tuleb õige tunne. Ja just täna oli see hetk, mil haarasin garaažist värvipoti ja hakkasin keldrikorrust üle värvima.
(loe edasi)

Loe lisaks

Kodused kohukesed

Mis nurga alt ma end ka ei tahaks vaadata- kokandus pole kindlasti minu ala! Aga täna võtsin välja ühe retsepti, mida olin juba ammu lastega proovida tahtnud. Kodused kohukesed. Väga lihtne teha, vajab küll rohkem plätserdamist , aga tasub end ära, sest lapsed sõid ja olid samal ajal täiesti kuss! See tähendab vaid head!
(loe edasi)
Loe lisaks

Kus ma teen, mida teen

Minu üks unistus kollaazilt on täitunud ja lõpuks ometi on mul olemas oma pii-ii-isikene kamber, kuhu ma oma mõtetega mõnusalt ära mahun. Laotan nüüd teie eest laiali, kus ja kuidas ma teen, mida teen...
(loe edasi)
Loe lisaks

Värvime mune

Tänavu olin kõik panused munade värvimisel pannud lastele. Aga nende eufooriat jagus vaid mõne muna jaoks. Seisin siis nõutult üksi nende munakestega ja vaatasin üle oma sahtliavarused, et olemasolevate vahenditega nendest midagi toredat teha.
Loe lisaks

Päev parimatele

Sõbrapäev on selleks korraks möödas. Loodan, et kõigil teil oli ilus ja sädemeidpilduv nädalavahetus! Isegi, kui sa pole lootusetu romantik, on nii tore, et on olemas üks päev, mil tunnustada kõrgelt neid inimesi, kes on sinu elus olulisel kohal  ja anda neile sellest teada! 
Loe lisaks

DIY: Lastetuba

Olgu see DIY üks geen või pisik, igatahes valitseb see ka jõuliselt minu õde! Nähes tema step-by-step valminud lastetuba ja olles sellest nii vaimustuses, ei suutnud ma kuidagi vastu panna soovile seda ka teiega jagada! Õnneks moosisin ma Liisi kirjutama viimasest projektist lastetoa kallal ja ta lubas ka edaspidi oma isetegemisi mitte ainult endale hoida!  Olgu öeldud, et enamus, mida te kasvõi sellel kõrvaloleval pildil näete, on tema isetehtud kaunikesed!
Head lugemist ja järeletegemist!


(loe edasi)
Loe lisaks

Isetegemise rõõm

Ma veedan suurema osa oma ajast kodus, oma pesas, sest see on mu lemmik koht ( kui välja arvata minu lapsepõlve kodu ja vanavanemate kodud) ja nii see peabki olema, sest siin on minu lapsed, minu pere, aga mitte ainult...
Loe lisaks

Pulmapeo ettevalmistused

Paljud inimesed, kuuldes pulmadest, küsivad esimese asjana, kas kleit on valmis. See võikski ideaalis olla pruudile üks vähestest asjadest millele keskenduda, kuid pruudina pulmi korraldades on rõhk paratamatult hoopis miljonil muul pisidetailil. (loe edasi)
Loe lisaks