Täna, kaks aastat tagasi said Adeele ja Lennart ristitud Põlva Maarja kirikus.
(loe edasi)
Neid on päris palju olnud, kes on meilt küsinud, miks otsustasime oma lapsed ristida. Me ei näinud aga ainsamatki põhjust, miks mitte lasta lapsi ristida ja jätta nad ilma ühest suurimast kingist ja kaitsest, mida me saame neile seeläbi anda. Ainukeseks takistuseks oleks võinud saada ristivanemate leidmine, sest ka nemad peavad olema leeritatud nagu ka vanemad. Meil oli nii hea meel, kui minu õde Aigi ja tema abikaasa Sander ning Raini parim sõber Sander, võtsid vastu meie ettepaneku, saada meie lastele ristivanemateks ja ühinesid koos meiega leerikoolis. Ma pean ütlema, et lõpuks ometi omistas pühapäev alates sellest suvest mulle oodatud ja mõnusa päeva. Võiks öelda, et oli lausa lõbus pühapäeva varem alustada, et Rainiga käsikäes 11ks kirikusse jõuda ja hiljem leerikoolis piiblijuttudest, filosoofilistest ja teaduslikest  jutuajamistest osa saada.
Tuuma juurde tagasi tulles. Lisaks sellele, et ristimine on väga ilus ja eriline hetk ja mälestus, koos ilusate sõnade ja hingekriipivalt kauni muusikaga, on meil usk, et see annab me lastele kaitse nendeks hetkedeks, kus meid pole kõrval või meie ei saa neid aidata.
Mulle lihtsalt meeldib uskuda millessegi, mis on nähtamatu ja mis pole käega katsutav!
Näiteks imedesse, nagu need kaks last seda kindlasti on!
Veel tänagi neid pilte vaadates valguvad Adeele emotsioone nähes mu silmad vett täis! See pidulik vaikus, ilus muusika ja Adeele kerge lalin kirikus oli niivõrd muinasjutuliselt ilus!
Kuni....
Kuigi Lennart oli selleks ajaks korduvalt meiega kirikus kaasas käinud, tuli tal selle tähelepanu ja veetilga ees nii suur hirm, et ta olekski napilt ristimata jäänud. Õnneks suutsime me end siiski kokku võtta ja suure kisaga sai ka tema ristitud! Pärast oli ta enda üle nii uhke! Ja meie muidugi ka!
Neid Aigi ja Sanderi poolt kingitud ja kirikuõpetaja poolt õnnistatud ristiketti kannavad lapsed iga päev.
Ka teisel tädil oli uhke olla!
Adeele, meie väike nukuke kandis minu vanaema pärandina 60 aasta vanust täissiidist laste ristimiskleiti!
                                                                                                                                               

                    JÄRGMINE                                                                                                                                           EELMINE