Lasteraatamatute ettelugemine ja jutustamine on ühed meie lemmiktegevused lastega. Võib olla peitub saladus selles, et see on parim põhjus, et lubada endal maha istuda ja lugeda, lugeda, lugeda!  Lasteraamatud on siirad ja lihtsad, ometi leiad nii mõnestki raamatust ka enda jaoks sügavama sisu üles! Ja enamikes neist on nii kaunid ja illustreerivad  pildid! (loe edasi)
Neljapäeval kasutasin võimalust ja võtsin vastu ettepaneku jutustada Lennarti rühmas lastele raamatut. Kuna sel nädalal oli teemaks piim ja leib, siis sobis ettejutustamiseks Lennarti raamat " Lehm Liselotte mängib peitust" . Selles on väga lõbusad Leelo Tungali  värsid, mis ehk väiksematele lastele on raske esimesel ettelugemisel jälgida, kuid kujutlusvõime tekitamiseks on juba sealne pildimaterjal väga kõnekas! Lennartile on sellest kujunenud üks lemmikraamatuid ja te võite arvata missuguse õhinaga ta sel hommikul minuga lasteaeda läks. "Ma olen nii õnnelik, et sa meie rühma tuled, emme!" olid esimesed sõnad, kui olime koduuksest väljunud!
Minu suureks üllatuseks, suutsid kõik need särasilmsed kolmeaastased minu hommikuringi ettekande lõpuni kuulata ja elasid Liselotte peitusemängule innukalt kaasa! Isegi Adeele istus mul vaikselt süles, vaimustunult kuulas mind ja jälgis teisi lapsi! Kuna loo lõpus, pidas peategelane koos teiste taluloomadega puu otsas pikniku, siis oli paslik ka lastega see lugu piknikuga lõpetada. Lapsed katsid põrandal oleva teki plastnõudega, sõime leiba ja õuna! 
  See oli tõeliselt teistmoodi  vaatepilt näha Lennartit lasteaia kollektiivis mängimas, näha tema tugevusi ja nõrkusi, mis koduses keskkonnas ehk silma ei jää. Loomulikult oli see teistmoodi päev nii Lennartile, kui kõigile teistele lastele, kuid kindel on , et see töö ja vaev, mis nähakse meie lastega lasteaedades, on hindamatu! Iga päev saadan oma lapse lasteaeda ja lähen järele, tohutu tänutundega! 
Samasuguse tähelepanu all, nagu raamatute lugemine, on me peres ka laulmine. Nüüd laulab ja improviseerib juba peaasjalikult Lennart, kuid soovin ka Adeeles arendada head rütmitaju ja viisipidamist. Ma leian, et see on parim viis arendada eneseväljendusoskust. Käisin Külvi Paide juhendamisel väikelaste laulutunnis, mis oli täpselt piisavalt lühike, et lapsed ära ei väsiks, kuid samas väga laululine ja kaasahaarav! 

Lennarti lugemisnurk
Adeele lugemisnurk

Raamatusoovitus

Toredaid seiklusi raamatutes!