Minu üks unistus kollaazilt on täitunud ja lõpuks ometi on mul olemas oma pii-ii-isikene kamber, kuhu ma oma mõtetega mõnusalt ära mahun. Laotan nüüd teie eest laiali, kus ja kuidas ma teen, mida teen...
(loe edasi)
Enne ja nüüd.
Mul on pisikene viie ruutmeetriline tagasihoidlik töötuba, kuigi toaks on seda kuidagi narr kutsuda. Ometi on seal mu pelgupaik ja ma saan viimaks oma mõttetööga ja igasuguse nikerdamisega selle seinte vahel püsida. Unistasin nii väga sellisest retrohõngulisest harali jalgadega töölauast, aga kui nägin kaltsukas seda megamahukat lauda, mõtlesin kohe ümber ja see on tõesti põhjatu! Armastan seda lauda juba praegu, kuigi tahan veel tal nupud vahetada ja värvivärskendust teha. Aknast avaneb mul vaade otse liivakastile ja mul on igasugune ülevaade oma õues mängivatele lastele. Minult on palju küsitud, mis moodi ma jõuan kahe lapse kõrvalt kõik tehtud. Ma ütlen selle peale, et ilma lasteta ei jõuaks ma vist midagi tehtud. Lapsed õpetavad oma aega paremini planeerima ja targalt kasutama. On olnud aegu, kus olen täiesti ahastuses, et kuidas ma ei saa midagi tehtud, aga viimase kuu ajaga olen muutunud palju produktiivsemaks, olgugi, et nüüd on hingel mustmiljon kodutuunimisihalust. Selle lühikese ajaga olen peas teinud rahu päris mitme asjaga ja välja töötanud endale uue reziimi.
1. Ärka vara. 
Kui varem alustasin oma töödega siis, kui lapsed õhtul magama said, siis nüüd ärkan isegi Rainist varem, et värske peaga siia postitusi teha nagu seda siin  või mõnd tellimustööd ette valmistada. Selleks ajaks, kui lapsed ärkavad on just paras aeg nendega koos mõnus paus teha ja õhtul jääb aega abikaasaga näiteks filmivaatamiseks. 
2. 15 minutilised pausid lastele
 
Nüüd, kui Lennart on suvepuhkusel on mul ühtpidi kergem, sest Adeelel on vennaga palju lõbusam, aga teisalt keerulisem, sest koos saavad nad palju suuremate segadustega ja sigadustega hakkama. Enamjaolt läheb mäng käest ära, kui ma olen liiga pikalt eemal kas oma mõtetega või füüsiliselt näiteks töötoas. Nüüd võtan neile umbes iga tunni järel vähemalt 15 minutit, liitun nendega nende mängus, loon neile mõne muu tegevuse ja olen 100% kohal ja nende päralt. 
3. Vaata segadusele läbi sõrmede. 
Olen sõlminud endaga rahu ja saanud aru, et mul on lihtsam hiljem 5 minutit koristada, kui pidurdada last igal sammul. Näiteks võib etteteatamata tulev külaline leida mu elutoa põrandalt kineetilist liiva, milles istub mu laps, kellel on jalad guaššvärvidega värvitud.  Ja ma isegi võin üllatuda, näiteks avastades oma lapsed võileiba tegemas, nii et terve laud ja selle alune on leivapuru täis ja leiva peal on vorsti pakud. Aga see on okei! :D Lapsed muutuvad iseseisvamaks ja mina saan rohkem tehtud, kui iga paari minuti järel neid keelan ja selleks oma töö katkestan. Siin on aga üks konks küll. Enne lõuna und ja öö und, peab elamine saama puhtaks ja korda, ning õnneks ei pea ma enam manguma, et nad mind ka siis selles aitaksid. 

4. Kaasa lapsi majapidamistöödesse ja kasuta nende uneaega ratsionaalselt. 
Kõikvõimalikud majapidamistööd teen ma lastega koos, näiteks teeme koos süüa, sorteerime pesu pesumasinasse, koristame kappe või mis iganes see ka ei oleks. Laste lõunauni peab jääma mulle isiklikuks ajaks.  Lõunaund olen lastega koos maganud vaid mõned nädalad peale sünnitust ja mõned üksikud korrad ka hiljem, kuid päeval magamine on minu jaoks ikka tõeline ajaraiskamine.  See vaikus, mis siis majas valitseb on tõeline idüll ja ma kavatsen seda nautida nii kaua, kui lapsed vähegi lõunaund vajavad ja tahavad. Sel ajal istun ma internetis, suhtlen sõbrannadega, loen, otsin inspiratsiooni või tegelen tööasjadega (ei taha seda viimast kuidagi nii nimetada, aga olgu siis pealegi).

5. Naudi iseenda seltskonda. 
Ükskõik, mida ma saan üksinda teha, ei pane ma mitte kunagi selle kõrvale käima televiisorit ega raadiot. Siis ma lähen kohe mõne saate sisse või muusikaga kaasa ja mu mõttetöö on halvatud. Selle asemel saan üht toimingut tehes juba samal ajal planeerida teist ja nii tulevad alati kõige paremad ideed. Ja ma ei pea ideede ja inspiratsiooni otsimiseks kulutama ekstra aega. Rain naerab mind ja kutsub mind lillelapseks, sest, kui ma nokitsen millegi kallal üksinda, siis ma olen nii kaugel ära oma mõtetega, et ma tõesti ei kuule teda esimese korraga ja on üsna tavaline, et ma naeran või muigan kohtlaselt omaette ja proovi siis seletada, mis mulle täpselt nalja pakkus :D
Näiteks eile tassisin küttepuid keldrisse ja samal ajal turgatas pähe üks ilma ühe nööbita pluus ja pitslinik. Peale ühe töö lõpetamist valmis neist selline unenäopüüdja. 

6. Loo süsteem. 
Minu hobi juures on ju kõik asjad olulised, enam ei saa midagi ära visata, anda või hävitada, sest kes teab, millal võib vaja minna ja uskuge mind- lähebki! Olgugi, et elasime neljatoalises korteris ja tubade mõistes ei ületa meie maja seda arvu, siis nüüd uues kodus elades on töötoa, keldri ja garaazi olemasolu oluliselt minu asjade süstematiseerimisele kaasa aidanud. Korteris tegelesin asjade peitmisega, mis läks voodi alla, mis mahtus kummuti taha ja kapi peale. Nüüd on mu asjad väga loogilistes kohtades, mis aitab mul omada nendest ülevaadet ja nende olemasolu ei lähe mul meelest! Igatahes aja võit!

7.Ole valmis
 
Ole valmis selleks, et kõik ei pruugi plaanipäraselt minna ja sa ei pruugi kõike valmis saada, mida oled oma päevaks planeerinud. Ole valmis, et ükski ülalpool nimetatud punkt ei pruugi täna toimida. Säilita rahu ja jää positiivseks! See ongi kodus töötamise suurim võlu!
Sa oled iseenda boss! 
JÄRGMINE                                                                                                                                                   EELMINE