Kui Egle mulle kirjutas, et soovib oma armsale Kairitile lihtsalt olemas olemise eest kinkida fotosessiooni, olin ma elevil! Aga, kui Kairit mu uksele koputas ja "trummide" järele tulin, tabas mind tõdemus, et ma polegi nii hea sõbranna, kelleks varem ennast enda sõbrannadele olen pidanud! Vot midagi ligilähedast pole ma omadele vist kunagi korraldanud!
(loe edasi)
"Miks trummid?" küsisin ma naerdes Kairitilt, kui kohvitassi taga end algavaks fotosessiooniks kogusime. Kairit itsitas vastu ja ütles, et ei imestaks Eglest seda üldse. "Mhh", mõtlesin ma oma peas, "Miks ei võiks mina ka nii spontaanne inimene olla!"
Iga kord, kui teen kliendiga tööd, püüan end panna tema olukorda. Mulle on oluline, et mõlemal poolel oleks hea ja mugav olla ja lisaks piltidele saab sellest ajast ka midagi muud kaasa võtta! Ma julgen rääkida vaid enda eest, aga mina võtsin taaskord endale ligi palju mõtteainet! Näiteks ma ei kujuta end ette, kuidas ma võiksin end tunda, kui koputan võõrale uksele, et ära otsida üks pakk, selle peale saan hoopis väikese kirja, kus seisab "...Aitäh, et oled olemas", mind kutsutakse edasi ja ees ootab mitu tundi võõra inimesega ja fotosessioon. Kohmetult? Verest välja löödult? Ehmunult? Hangunult? Aga mitte Kairit! "Mhh", mõtlesin mina "Miks mina nii mängleva kergusega tundmatust veest välja ei uju?!"   Ma korraks isegi kahtlustasin, et äkki ta nägi Egle plaani läbi, aga ei, ta oli tõepoolest siiralt imestunud ja üllatunud! Ja hoidis naerupahvakuid tagasi, kui nüüd tagantjärele välgatavad niidiotsad omavahel peas kokku jooksid!
Mulle meeldib, kui saan pildistada õues, aga, et üllatusformaadile sobis mu kodu kõige paremini, võtsin rõõmuga selle väljakutse vastu!
Vot täpselt nii mõnusalt seilasin ma oma eelmise aasta eelviimase päeva töölaineharjal.
JÄRGMINE                                                                                                                       EELMINE