Ühtäkki avastasin, et ma pole teile, oma armsatele lugejatele, ilusaid jõule soovinudki! Küll, aga jõudsin pühade ajal lisaks kõigele muule, Adelinemadeline ja teie peale mõelda! Ma teen seda küll suurel määral päeviku pidamise eesmärgina, kuid ma pole kindel, et ilma teieta ma siiski neid ridu siin täna kirjutaksin! Ei! Kindlasti mitte!
Ma tänan teid südamest, et olete mul olemas ja  loodan, et teie pühad möödusid kõige  kallimate inimestega, leidsite aega järelemõtlemisteks, endasse vaatamiseks  ja suurte ja siiraste soovide soovimiseks!
On imedeaeg!
(loe edasi)
Ma ei salga, et vaatamata kõikidele minu püüdlustele selle tundega võidelda, võttis lume puudumine suure tüki minu ehtsast jõulutundest! Kõige enam kompenseeris seda mitu vaba täispikka päeva perega, kus kellelgi pole kuhugi kiiret, isegi ärkamise ega magamaminekuga. 
Me tähistasime neljakesi jõuluõhtut, võõrustasime külalisi ühel õhtul ja teisel hommikul, meid võõrustati, käisime nagu ikka peredega maal minu ema ja isa juures (see on jõulude parim osa!), meid külastas jõuluvana, tegelikult lausa kaks! Aga mis eristab kõiki meie jõule eelnevatest ja tulevastest, on see, et need olid meie pere esimesed jõulud meie oma kodus, millest eelmisel aastal jõuluõhtul veini juues oskasime Rainiga vaid nii väga soovida! 
Jah, on imedeaeg! Ma küll ei märganud ühtegi imet neil päevil toimumas, kuid loodan, et sama märkamatult, nagu mõnedki veel aastatagused  unistused, täituvad ka meie uued ilusad ja siirad unistused.

Mõned kaameraga püütud hetked:


Vaatan pilte ja mõtlen, et oli nii mõndagi "esimest" veel neil jõuludel. Näiteks minu esimene ahjupraad meie puuahjus. Ja Lennarti esimene ostunimekiri!  Ta käis sellega mööda poodi nii asjalikult ringi! Leppisime kokku, et nii hakkabki olema! Tema õpib seeläbi kirjutama, lugema ja meie saame rahulikult enne kommiletti jõudmist oma asjad ära valida!

Jõuluvanal olid tähelepanuväärsed detailid:)
Ja mõned klõpsud telefonist.
Aitäh, sellele pühale beebile, et meil on jõulud ja nii palju ilusat, mille üle tänulik olla!

                                                                                                                                                              EELMINE