Eile õhtul, veel hetk enne, kui olime plaaninud Hermani voodisse viia, hõikas mind Rain "tule ruttu siia, tule siia!"Tavaliselt olen mina see, kes midagi muud lisamata teda sedasi kutsub, kui kuskil on mõni eksinud ämblik. Mu kohmetust jooksust ehmunud Herman seisis tardunult vaibal, mille ümber olid kogunenud ka Adeele ja Lennart nagu mingiks eriliseks vaatemänguks. "Nii?" mõtlesin mina, sest iseseisvalt on seisnud ta ju varemgi. Rain sosistab hinge kinni hoides:"ta kõndis!". Haarasin oma telefoni ja eelnevatele sammudele järgnesid 14 pisikest tibusammu!
Imeline hetk, mille tunnistajateks olime me kõik ja esimest korda sain oma lapse päris esimesed elu sammud ka lindile. Võidukas ilme Hermani näos ja laste kekslemine koopainimeste kombel hiljem ümber väikevenna ajas meid veel hiljem Rainiga kahekesi keset lemmiksarja vaatamist naerma ja loodetavasti salvestub see meie mällu igaveseks!
Herman oli vist ise ka nii erutatud uuest oskusest, et magas öösel rahutult. See tuli tõesti nagu mitte kusagilt, sest ma polnud seda oodanud! Selles mõttes ootasin, et ta ei peaks enam mustadel põrandatel käputama ja ta käsi, kindaid ja püksipõlvi alatasa pesema, aga mul polnud tema kõndimisega üldse kiiret. Kui varem ehitasin ma lastele igasuguseid radasid, et nad püüaksid küünitada end ühelt toe najalt teisele, siis seekord otsustasin, et see peab tulema siis, kui ta selg ja lihased on käputamisest nii palju treenitud, et tema enda tahtmine oleks suurem, kui minu oma. 
Missugust julgust võib nõuda lapselt tema esimeste sammude tegemine. Need väiksed julged sammud annavad nüüd julgust veel suuremate sammude tegemiseks elus. 
Hommikul äratas mind elevus teada saamiseks, kuidas jätkub meie uus peatükk.
Lapsed olid üsna samasuguse huviga varakult üleval, kuid Herman käitus, nagu poleks uut peatükki veel avatudki. Peale hommikuputru toimus kirgastumine ja Herman sammuski oma enese suurte kilgete saatel!
11 kuud+19p 
Kuigi püüan teadlikult oma lapsi mitte võrrelda, siis statistika mõttes toon välja, et Lennart hakkas kõndima täpselt 1 aastaselt ja Adeele 11 kuud+4päeva.

Kuigi siit edasi algavad ka esimesed kukkumised, olid need väiksed sammud suure eneseusuni, mis aitavad alati püsti tõusta!