Esmaspäevast reedeni söövad meie lapsed igal hommikul putru. Kohe näha, et oma ema lapsed, sest nad nõuavad süüa nii pea, kui nad voodist välja on astunud! Lennart juba teab, et laupäev algab meil praesaiaga ja pühapäev pannkoogiga. Kui ma nüüd Lennarti ka panni lähedale lubaksin, siis suudaks ta need kõik juba ilmselt ka pimesi valmis teha!:)) 
Kui argipäeva hommikud algavad meil tavaliselt kell 7, siis lõpuks ometi tundub tasapisi saabuvat aeg, mil lapsed saavad aru, et nädalavahetusel võib ja lausa peab kauem magama. Mis siis, et nad on selleks võtnud uue kombe ronida hommikul meie voodisse ja siis peame neid magama silitama! Lausa võrratu on magada üheksani! Aga, kui üks neist on silmad juba lahti teinud, siis pole pikka pidu ja peab sammud köögi poole seadma.
Lennart teab täpselt, mis komponente ja vahendeid on tarvis. Sedamaid lükkavad  toolid pliidi ette ja Lennart läheb kokarolli sisse. Lööb muna tähtsa näoga nagu möödaminnes vastu kaussi katki ja seletab uhkelt Adeelele, mis ja miks ta seda teeb. (ma ei saa täpselt aru, on see nipp või õnn aga Lennartil ei kuku kaussi iialgi ühtki munakoore tükikest. Mul on vaja see selgeks saada!) Adeele jälgib tema liigutusi ammulisui ja mina neid kahte omakorda tõelise suure hämmeldusega! Millal nad nii suureks ja asjalikuks kasvasid?
Küpsetamine on minu või Raini rida, aga usun, et veel mõned aastad ja võin ka ise voodist otse hommikusöögilauda astuda! 
Kuna nädalavahetustel sööme elutoas, siis sinna lauakatmine on laste lemmik osa!
Sama ajal, kui ma pliidi taga olen, tuleb Lennart ja küsib: "Mis nüüd lauale viin?" ja siis veel enne, kui ma vastata jõuan, on ta juba taibanud :"Ei, ära ütle! Ma tean, ma tean! Kahvlid, noad!"
Ja sedasi püüdlikult katab ta laua, mis siis, et vahel on kahvlid ja noad äravahetatud :)
Ja kõik kordub taas pühapäeval!
Võrratut nädalavahetust!

JÄRGMINE                                                                                                                         EELMINE