Olen terve juunikuu pühendanud suures ulatuses lastele. Sellest saab viimane Lennarti suvi ilma kohustusliku kirjanduseta, kuigi vähemalt üks tuleb tal soojenduseks siiski läbi lugeda ka sel suvel. Jah, Lennart lõpetas lasteaia! Ja vahepeal on ta saanud juba 7! Uskumatu! Lasteaia lõpp muutus mulle emotsionaalselt ikka raskemaks, kui ma olin kartnud. Sellesse perioodi jäi meeletu hulk töid pulmade, kaartide ja erinevate kiirtellimustega, nii et korraks tundsin end juba läbipõlenuna.
Enamasti autoroolis oma tööde vahel pisarais silmis kõne peale mõeldes, mis paluti teha ja pidada lasteaia lõpupäeval lastevanemate esindajana, valitses mind oi, kui palju mõtteid ja tundeid. Äkki pean panema need pisarad selle arvele, et esimese lapsega jääbki kõik kõige erilisemaks. Rasedus esimese lapsega on kõige uudsem, kõige rohkem on aega temaga rääkida ja päriselt "kohal" olla, kõige
rohkem on aega beebiga tegeleda ja pühenduda ja enamus asju, mida ema saab esimest korda läbi teha juhtub just pere esimese
lapsega. Saatsin ta ju kunagi esimese lapsena esimest korda lasteaeda ja nutsin ukse taga nagu oleks ta kaotanud, ometi teades, kui heades kätes ta on ja nüüd esimest korda lõpetas mu laps lasteaia ja mu tunded on jälle valulised. Esimest korda on mu laps seitsmene! Tubli seitsmene ja kooli kartmiseks pole meil ühtki põhjust. Ilmselt iga ema, kes on selle etapi läbi teinud või jõudnud selleni, teab millest ma räägin. Aga tegelikult on nii tore, et laps on iseseisvunud ja ma saan teda juba pühapäeva hommikul poodi pannkoogile moosi ostma saata või koduukselt jalgpalli trenni.  Ma olen vist korduvalt rääkinud, et sügavaid vestlusi Lennartiga ei asenda miski. Olgugi, et neid hetki, kus saame kahekesi olla on üsna harva, on need hetked minu jaoks kulla hinnaga! Palju õnne kallis Lennart, minu hingesugulane!


Lennart täpselt 7 aastase vanusevahega. 

Meie peres ei möödu ühtki sünnipäeva ilma sünnipäevalauluta varahommikul ja ma olen kindel, et see jätkub ka meie laste peredes tulevikus! Mind alati huvitavad teiste perede traditsioonid, mis on Sinu pere traditsioon sünnipäevadel?
Tore avastus lasteaia mapi vahelt. Lapse iseloomustus lasteaeda astumisel ja kõik kehtib tänaseni! 
Naudime suve, seitsmene!