Ma ei tea, kuidas on lugu teiega, aga mind on vallanud juba terve nädala väike ärevus. Lapsed õpivad lasteaias hümni ja aktuseks võtsime kapist peoriied välja. Kõikjal paistab sini-must-valget ja õhus on pidulikkust. Eestil on suur ja uhke sünnipäev. See on meie kõigi pidupäev!
(loe edasi)
Aus olles, on olnud hetki, kus ma olen end eestlasena eestlase kõrval  ebamugavalt tundnud. Häbelikkus, tagasihoidlikkus, kadedus, solvumine, isiklikult võtmine ja vingumine, kindlasti on kõik teist neid kas tundnud enda sees või enda nahal. Kui keegi midagi südamest väga  ilusti ütleb, siis tuleb ikka mitu korda tagasi ajada, sest ennast kiita pole ju ilus.  Just sellega ma praegu tegelen, et hea sõna peale, ma ei ütle "ah tühi asi"  vaid "aitäh!!!", veel parem, kui ma jõuaks sinnamaale, et vastaks " aitäh, minu meelest ka"!  Seevastu kiita mulle meeldib väga. Teise kiitmine aitab alati kadedusest üle olla või üle saada. Ordeni võiksin saada aga ridade vahelt lugemise eest ja isiklikult võtmine on mul ka veres, aga paksu nahka ei tahaks ma endale kunagi kasvatada, nii et loodan, et lihtsalt see lõputu analüüsimine ette, taha, algusesse ja lõppu, väheneb lihtsalt vanusega. 
Oleme, kes me oleme. Sellisel pidupäeval soovivad kõik üksteisele ilusat sünnipäeva ja saadakse aru, et teise eestlase asemel on palju maitsvamaid toite. Kes mind teavad, need teavad ka seda, et minus on peidus üks tõeline patrioot, kellel isegi isamaalised laulud ajavad ripsmeduši laiali
Istusin veel eile hilisõhtul üksi saunas.
Mõtlesin seal, et vabariigi sünnipäeva puhul peaks tulema üks tõsine ja sügav postitus, aga jään siiski oma lihtsusesse, naiivsusesse või kes soovib, rumalusse. Avastasin end ahastuses, et kõikjal Eestis teevad inimesed midagi erakordset suure numbri saabumise puhul. Nojah, midagi ma siiski tegin ja   lõpetasin just "Tõde ja Õigus" esimese osa, sest mis eestlane ma seda lugemata olen(Tervitused siinkohal Jürgenile, kes mind koolipingis lugemiskontrollist läbi vedas!) Seal saunas olles ma siis mõtlesin, et hüppan ka õue lumme, nagu Rain ja Lennart tavatsevad  teha. Pole näinud, aga olen kuulnud! Nemad peavad saunaõhtuid igal nädalavahetusel, aga ma ei ühine nendega kunagi. Saun pole lihtsalt minu teema, aga tänasest ju võiks hakata olema! Kütsin siis omal kere kuumaks ja otsustasin südaööl välja joosta, aga ei saanud välisust lahti ja seni kui ma seal ukseluku kallal mässasin, oli mul keha juba jahtunud ja jooksin tagasi leiliruumi. Selline ma siis olengi. Ei mingit ekstreemsust.  Piirdun taaskord ekstreemse ülesöömisega, aga kuna teeme seda suures pereringis, siis midagi paremat ma tänaseks ei soovikski.
Mul on perekond, mul on lapsed, kes kasvavad riigis, kus saame mõelda ja rääkida samas keeles. Mul on olnud õnne elada ainult vabas riigis ja nüüd emana soovin, et ka minu lapsed saaksid elada iseseisvas ja demokraatlikus riigis ent mõistaksid, et vabadus pole iseenesestmõistetav.
Olen mõtisklenud, et mis on siis see minu kingitus Eestile. Eks ta nüüd selline kujundlik ole, aga ma arvan, et minu suurim kingitus on meie Herman. Nagu teisedki meie pere lapsed, on saanud ka tema nime, mis peaks kõnelema sellest, kelleks me tahame oma lapsi kasvatada- uhketeks eestlasteks, kes võivad vabalt nende nimedega ka laias maailmas kummis rinnaga ringi käia. 
Minu kingitus Eestile on see, et kasvatan oma lapsi rahvuslikus usus ja püüan nendega puhtana hoida eesti keelt, vältides slänge ja õpetades uusi sõnu.   
Maailm on muutunud ja kui ka mina muutun koos sellega, siis on lootust, et minu lapsed ei kasvata endale verre neid eelpoolnimetatud omadussõnu. Ehk kasvavad neist kaugelt paremad ja õnnelikumad eestlased, kui oleme seda meie.
Aga mis peamine-kui neist sirguvad head, siirad, lahked, targad ja  ausad inimesed, siis midagi paremat ei suudaks ma iial Eestile soovida.

Ilusat vabariigi sünnipäeva!
Hoidke vaim virgena ja meel rõõmsana!
Taaskord Raini küpsetatud toorjuustutort, minu kaunistustega. 
Kui isal(vanaisal) kõne peetud sai, võis (üle)söömine alata.
                                                                                                                                                         EELMINE