Ülevaade meie kiirest vannitoa remondist, millega ma tahan tõestada, et remont ei pea tähendama sadu ja tuhandeid eurosid ja ma olen juba praegu õnnelik, et vähemalt 3 inimest on saanud meie ettevõtmisest indu tegudeks.
See vannituba kipitas mu hingel juba ammu. Kapitaalremont tundus aga liiga aeganõudev ja kulukas. Kuna plaadid olid perfektselt seinas, siis sain Raini nõusse, et värvida plaadid seintel ja põrandal. Ja tegelikult sai tuuningu ka meie pisike WC.


Tööprotsess nägi välja selline, et puhastasime plaadid ja karestasime õrnalt liivapaberi svammiga (180) ja täitsime autopahtliga vanad kruviaugud. Puhtale seinale võõpasime ühe kihi krunti. No tegelikult tegi enamus töödest ikkagi Rain, aga räägin "me" vormis, sest ma pigem olin see soovimatu nõuandja uksel, kuni kohutav kruntvärvi hais meid lastega kodust põgenema sundis. Koju naastes oli pereisa ikka õnneks elus. Nii et soovitan kõigil, kes samasuguse projektiga kavatsevad alustada, krunti hoolikalt valida. Viimaks lisasime kaks kihti värvi nii põrandale (Sadolin), kui seintele (Eskaro, Akzent).Ripplae vahetasime puidust laudade vastu, paigaldatud sai ventilatsioon ja rohkem valgusteid.


Kuna olen lummatud Maroko stiilist sisekujundusest, siis soovisin põrandal näha ornamentidega mustrit. Selle sai väga lihtsalt luua  stencilit šablooni abil. Šabloon on pehmest plastikust, seda on lihtne puhastada, vajadusel painutada ja on täiesti korduvkasutatav. Šablooni saab valida erinevate suuruste ja mustrite vahel, lähtudes oma plaadi suurusest ja soovidest.Minu jaoks kõige positiivsem muutus on aga vann! On kiitmist väärt, et saan kolm last vanni pista, nii et terve vannituba ei uju ja pesemine on vannis hoopis lõbusam! Ja ei saa salata, et ma vanni ka iseenda pärast tahtsin! Mul oli juba aastaid vaimusilmas unistus sellest, kuidas ma end maailmast välja lülitades vannis küünlavalgel veini joon, klappidest podcaste kuulan ja endale lõpuks näo-ja juuksemaske kokku möksin. Ja veel üks minu jaoks positiivne nüanss vanni juures- seda on tunduvalt lihtsam puhastada, kui vuugivahesid (dušinurke alustel ma enda kodus ei aktsepteeri).


Mulle meeldib minimalism ja olen selle poolt, et kodus olgu vähe asju, aga ma ei oska lõpuni luua sel viisil oma templit koduseks. Ikka ja jälle avastan end sättimas lopsakaid toalilli, korvikesi ja küünlakesi siia ja sinna. Ma armastan, kui kodus on palju loodust- ennekõike palju puitu, valgust ja rohelust.

Mõned suvised võtted, kui karikakrad veel õitsesid ja Herman veel beebikas oli...


....ja mõned värskemad pildid, kui küünlavalgus ka vannitoas võimust võtab.Dušikardin, peegel ja kapinupud on Zara Home`st, nagi Hemtexist. Valamukapp ja vann Decorast. Segisti on tellitud Aliexpressist, sest mul oli lihtsalt kinnisidee kuldsest segistist ja siin müüdavad ületasid mu hinnapiiri. Keerutades segistit siit ja sealt, ei ole sellele ainsatki pretensiooni! Vanni ette paigaldatud plaat on eritellimus Raini töökaaslaselt ja viimistletud Rainil. Dušikardin sai lakke tavalise kuldse kardinapuuga. ( selle nipi ahvisin Marilt, kes tegelikult üleüldse selle remondi idee mulle pähe istutas oma vannitoa DIY-ga) Perfektses mõõdus ja ideega sobivad riiulid vanni kohale leidsin Saamaria kaltsukast 5 euriga! Ja väga uhke olen ma väikse lisapeegli üle, mis sai mul tehtud kaltsukast leitud vintage seinakaunistusest, millele liimisin ühe kasutuna seisnud ümmarguse peegli.

Jõulude ajal täitub uuenduskuurist juba aasta ja senini pole ükski toode ega värv mind alt vedanud! Olen endiselt sillas, eriti siis, kui ma vannitoa ukse kinni panen ja seal aega iseendale naudin

Kui sul hakkas kuklas mõte oma vannitoaplaatidega liikuma, siis ma ütlen- YOU CAN DO IT!  Ja kõigile neile, kes seda juba tegid, siis kutsun üles saatma mulle "enne ja pärast" remondipilte, mida ma võiksin siin teistega jagada.