Meie kokkukasvamisest uue koduga saab homme juba 2 aastat. See on piisavalt pikk aeg, et ära tunda selle maja valukohti ja piisavalt lühike aeg, et nende kõigiga jõuda tegeleda. Kui Rain murrab pead tõeliste maja valupunktidega, siis mina tegelen pindudega tema(maja)silmas. 

Ma üldse ei häbene, et ma olen seda tüüpi inimene, keda iseloomustab märklause "ilus õun, uss on sees". Sellepärast pole mulle teatavasti probleemiks värvida lihtsalt toaseinad üle ja tunda lihtsalt uuest visuaalist nii suurt rõõmu, mis siis, et pistikud ja liistud vajaks ehk samuti vahetamist  Vanast uus valmistab mulle alati kümmekorda suuremat rõõmu ja mida odavamalt ja kiiremini see valmib, seda parem.  
Nii ma siis otsustasin meie kodu köögisilmalt tõmmata pinnu välja ja kogusin nagu hamster mitu nädalat varem Raini eest poolsalaja erinevaid tarvikuid uueks köögiks. Kraanikauss, segisti, plaadid, kandur, köögitasapind jms. Olin istunud tunde köögilaua taga ja närinud pliiatsit, et välja mõelda, kuidas kaotada nurk ja mõned riiulid all,  kuidas ja mis juurde ehitada.  Sellega lõppes minu osa selles projektis ja ma olen nii pagana uhke enda üle, sest köök valmis just selline, nagu ma olin ette mõelnud. Ei, kümme korda ägedam, sest ma ei näegi sellel diy projektil ainsatki ussi sees!

Aga algusesse tagasi!
Oh seda mu õnne, kui Rain naistepäeva hommikul vana kööki lammutama hakkas!
Mõistagi tuli ette igasugu ootamatusi, kahtlasi auke seinal ja elektrijamasid.
Kõige halenaljakam ja ootamatum koht saabus õhupuhastit eemaldades, mil selgus, miks ta ainult urises aga õhku kunagi puhtaks ei tõmmanud- sellele polnudki tehtud läbipääsu maja välisseinast. Niisiis loobusin kohe ka mõttest osta uus õhupuhasti, vaid küürisin selle korralikult puhtaks ja peale pool päeva kestnud puurimisi, sai vana kubu ka tööle!

Samuti jäid vanaks ahi ja pliit, mille ma laenatud Kärcheri aurumasinaga puhtaks sain.
Nõudepesumasinat samuti ei lisanud, kuigi selle oleks alumiste riiulite asemele isegi täitsa saanud korraldada. Ma ei tea, mis värk selle nõudepesemisega on, aga käsi püsti, kellele see tegevus on rohkem meeltmööda, kui nõude masinasse pistmine ja sealt välja võtmine. Pole tüütumat asja, kui näed, et köök on puhas ja korras, istud maha ja siis kuuled hiljem, et masin lõpetas töö. Ja hakka siis neid asju omale kohale sättima! Ehk olen ma lihtsalt laisk perenaine, aga minu kogemus näitas, et nõudepesumasinaga on alati see häda, et küll on kapslid otsas ja küll pole riiulis enam puhtaid nõusid, sest kõik on masinas. Käsitsi pestes on alati kindel, et nõud on pestud ja ma ei pea varuma topelt nõusid.  Ei tea. Võib olla on see lolli - (ja)või vaese-  (ja)või hoopis ihnuskoi vabandus, aga seni, kuni me Rainiga viitsime nõusid pesta, meil nõudekat ei tule. 
Põrandaga võtsime riski ja värvisime peale lihvimist ja kruntimist ja nakke lisamist üle läänemere halliks. Risk on seni end täitsa ära tasunud!
Edasi algas kappide paigutamine. Rain lihvis ja pahteldas uksed ja kapid kohapeal. Ma olin pehmelt öeldes skeptiline, aga oma filigraanselt täpse käega tegi ta laitmatu töö ka värvimisel ilma kapiuksi eest võtmata.
Alumiste kappide toon sai poes valitud helehall. Värvi peale kandes, selgus, et pigem on see helesinine, aga ka see tundus niii õige helesinine olevat, et jätkasime tööd!
Mõtlesin pikalt, kas vuuk teha tume või hele, aga jäin siiski viimase juurde ja olen super rahul.
Isa-poega riiuleid paigaldamas.
Mul oli kindel soov, et riiulid oleks kase liimpuidust, sest kasel on ilus toon aga nende leidmine sobivas pikkuses ja paksuses oli paras väljakutse. Nii sai leitud puumarketist 3m pikkune kasest liimpuitkilp, mis oli mõeldud olema köögitasapind. Rain lõikas selle pikuti pooleks ja kaks laudu olemas olidki.
Ka kapi käepidemed said tellitud kasest, kuigi otsisin algselt täitsa edutult kuldseid.

Valge töötasapind  bregvaldist 3m- 58 eur
Keraamilised plaadid k-rautast 40,55 eur
Valamu ikeast 109eur
Segisti  23eur
Kandurid K rautast (2,59tk) 8tk=20,72 eur
Põrandavärv+nake  27eur
Valge seinavärv 45eur
Mööblivärv 24eur
Riiulid 78eur
Kapiuste käepidemed mööblifurnituurist (4,44tk) kokku 31,44 eur
Korvid riiulitesse Jyskist kokku 37 eur
Valgusti ehituseabc 54,90 eur
kokku 548,61
Sinna juurde kruvikesi, silikooni, teipi, vuukimissegu, vaha, torujuppe, ühendusi, värvirulle jms võib veel ca 100 euri lisada.

Pildid vanast kööginurgast:

Ja pildid uuest:

Taevakera postrid 29 euri tk ja köögi lahtikäiv abilaud 6 euri kaltsukast.
Selline see meie köögike sai. Võib tunduda, et viieliikmelisele perele on see liiga väike, aga meile tundub seda mitte just maa ja ilm, aga parasjagu küll. Algselt planeerisin kolmandat riiulit ka seinale, aga viimasel hetkel tundus seda ikkagi palju olevat. Lahtised riiulid motiveerivad pidama korda ja süsteemi! Ja seda on minusugusel koguja mentaliteediga inimesel väga vaja! Ma ei pea enam külaliste ees häbenedes kapi uksi avama, sest seal lihtsalt pole enam üleliigseid karbikesi. Iga liigutuse jaoks köögis ei pea samuti olema eraldi riistapuud või spetsiaalset kausikest. Või peaks?
Kui ma teile veel ütleks, et ühte alumisse kappi oleme peitnud ka mikroka? Jah, tõepoolest, me mahume nii hästi oma uude kööki. Uus visuaal on palju valgem ja helgem ja toidudki tulevad palju maitsvamad, sest nendes on nüüd märksa rohkem armastust!

Uute projektideni!