Minu jaoks algab jõuluaeg igal aatal liiga ootamatult, aga lastele tundub see ilmselt terve igavik! Sel aastal on päkapikuärevust esimest korda ka meie peres! (loe edasi)
Mäletan juba lapsepõlvest, kuidas ema ja "päkapikk" nägid alati suurt vaeva, et luua mulle see õige tunne ja meeleolu. Kuigi ma kartsin tohutult jõuluvana, on jõulud toonud mulle lemmikmälestused lapsepõlvest! Minu usk jõuluvanasse ja päkapikkudesse kestis Raini meelest küll naeruväärselt kaua, kuid ma kavatsen endast teha kõik, et see rõõm jääks ka minu lastele võimalikult kauaks ja meeldejäävaks! Jõulud on aeg, kus usun ju isegi, et täituvad imed ja kõik ongi müstiline ja ilus, milleks siis võtta lapseltki seda! 
Lennart küsis väsimatult juba kuu aega, millal algab jõuluaeg. Viimasel nädalal lugesime juba selleni magada jäänud öid. Tema nägemus jõuluaja algusest oli, et kodu tuleb kaunistada ja lund hakkab sadama! Eile õhtul taaskord teda voodisse saates, tahtis ta kinnitust, et hommikul saab auto katuselt lumekuule teha! Küll ma siis rääkisin, et ma ei saa seda talle lubada, aga ta polnud kuidagi selle vastusega rahul. Nii ma siis lõin käega, et ta lõpuks uinuks ja lubasin, et hommikul sajab lund!
Ma kartsin Lennarti näos pettumust, nii et otsustasin ta hommiku päästa ja õmmelda veel õhtul talle ja Adeelele päkapikusussid, olgugi, et päkapikkudel pole veel ametlik hooaeg alanud.
Vuristasin need valmis oma ema õmblusmasinaga, millega ta on meile õdedega lapsepõlves kõikvõimalikku jõulukraami meisterdanud, alates lapitekkidest ja lõpetades kardinatega!
Seda Lennarti õnne, kui juhatasin ta varahommikul sussideni ja tema põlevaid silmi, kui ta sussi kompas!  Adeele vaeseke ei mõistnud veel muud, kui et sussi seest saab lihtsalt mingit head nänni! Haha! Ma ei teagi, kumb meist Lennartiga rõõmsam oli, aga aknast välja  vaadates, olin tõeliselt üllatunud, sest sadaski lund! Just täna! Imedeaeg!
Ja nüüd kodu kaunistama!
Imederohket advendiaega!