No heii! Kaks ja pool kuud väldanud haigustelaviin meie majas tegi 1:0 kõikide mu plaanidega ja umbes pool kuud tegelesin ma veel tulekustutustöödega kodus ja töödes ja nüüd jõudsin oma järjega ka siia. Siinkohal kehtib vist reegel, et ära kiida tervist, last ja meest, sest just see esimene meid alt vedaski. Inimene harjub kõigega. Ka sellega, kui igal uuel lootustandval kaunil hommikul, ärkab üks või teine või kolmas mõne uue veel läbi googeldamata haigusega. Sellest sai juba natuke tragikoomiline uudis, mida jälle lähedastega messengeris jagada, nii et see pole praegu sugugi teema, mida ma enam üldse tahaks sõnagagi puudutada.  Nädal nädala järel koduseinte vahel nõudis tõelist ellujäämiskunsti.


 Adeele ja Lennartiga oli väga lihtne, ka siis kui nad end halvasti tundsid. Välja arvatud muidugi üks toimekas öö, mil Rainiga sünkroonis kaussidega kolme voodi vahet jooksime. Nad lasevad end ravida ja poputada, erinevalt Hermanist, kes sai haiguste ajal nii haiglas, kui kodus korralikult vatti, mis tõi mingiks perioodiks mulle kõikekartva ja süles uinuva puukbeebi.  Mingil hetkel hakkasid mu mõtted mind hävitama, sest käed olid justkui seotud, aga ideed, plaanid, unistused ja eesmärgid aina kasvasid suuremal kiirusel, kui kunagi varem. Rääkimata erinevatest töödest, mis pidid tehtud saama, sest klient ei pea kunagi kannatama ja tähtajad on täitmiseks.. Ma pidin ellu jääma, aga kokkuvõttes tulin sellest välja palju suurema ja selgema mõttepagasiga. 


Laste tervis ja heaolu on alati kõige tähtsam, aga haigele lapsele pole midagi hullemat, kui jõuetu ema. Nii, et jagan oma nippe, kuidas üle elada tavapärasest raskemad nädalad ja ootaksin nii suure põnevusega ka teie lahendusi sellistes olukordades!

1. Tee nägu pähe.

Mul on alati tunne, et olen miljon korda asjalikum, kui ma end kohe hommikul korda teen, nagu peaksin kohe välja või tööle minema. Väga lihtne on päevale käega lüüa ja end hommikumantlis diivanile krussi tõmmata, aga kui juba nägu ja juuksed on sätitud, on lausa patt seda teha. Nii on ka palju rohkem jõudu päeva toimetuste ja probeemidega tegelemiseks.

2. Suhtle välismaailmaga.

Vahel on valus näha ja kuulda, et kõikide elu kihab ja ise pead kodus lõksus olema ja keegi ei julge nakkuste hirmus ka külla tulla. Aga kui hoiad teistega sidet, siis hoitakse ka sinuga sidet ja selliseid perioode on "seltsis" palju lihtsam üle elada. Miski ei anna naisele rohkem energiat, kui teine naine. Sellepärast on telefonikõned olulised ja selleks on meie lastel isad, et emad saavad vahel telefonivestlused kohtumiste vastu vahetada!

3. Võta igasugune abi vastu.

See on minu kõige raskemini järgitav punkt, millega lubasin sel aastal hoogsalt töötada.  Nii, et kui keegi pakub mulle end appi mõne terve lapsega välja minema või kartuleid koorima, siis palun väga! Veel parem, kui abi mitte oodata vaid seda ise küsida! 

4. Ära unusta, et paremad ajad on ees!

Unusta päevaplaanid, sest haigete puukbeebidega, need nagunii tehtud ei saa! Aga kaugemaid unistusi ja plaane on nende kõrvalt päris kindlasti aega seada!

5. Lase lapsel olla loov.

Vana hea töötav nipp ka siis, kui lapse enestunne on halb. Kedagi ei jäta külmaks kuivatatud kastanid või kolisevas potis kivid. See on parim aeg lapsel iseeisvalt sööma õppida! Lusikaga toidus mängimine on kuld! Mõnikümmend minutit on garanteeritud, et kuskil toanurgas mõnd muud kriisiolukorda leevendada. 

6. Vaata läbi sõrmede.

Pesemata aknad? Rasvased näpujäljed külmkapil? See kõik võib oodata! 
Võib kõlada irooniliselt, et nägu pähe, aga plekid kapil on okei?! Ma võin kihla vedada, et kui oled näo pähe teinud, siis tegelikult pole vajadust ühtegi plekki ega tegemata liigutust ignoreerida! 

7. Tee mööndusi.

See on jätk eelmisele punktile. Sa pole imeinimene ja ära nõua endalt liiga palju. Meil kõigil on elus mõni päev, kui lähme voodisse samasugusena nagu sealt hommikul tulime. (Kui üldse) Aga jäägu need vaid suurteks mööndusteks, sest tagasi rajale on oi, kui raske saada.

8. leia oma Õhtune kirss tordil

Ma tean, et paljud lähevad koos lastega õhtul magama ja loomulikult ongi uni kõige tähtsam ja magusam kirss tordil. Mulle alati meeldib, kui saan midagi oodata, mille nimel raske päev õhtusse vedada ja minu puhul pole see tavaliselt uni. Hetkest, mil lapsed sammud voodisse seavad, algab minu aeg. Kvaliteetaeg mehega, aeg salajasteks jäätisesöömisteks või veiniks, aeg hea filmiga või isegi aeg mõne töö tegemiseks. 

...

Kallid naised! Kaunist naistepäeva! Imetlen teid kõiki, kellega on mul rõõm kohtuda olnud ja imetlen juba ette kõiki nägusid, kellega on mul au tulevikus kohtuda!

Kasvatades tütart on mul nii suur vastutus olla talle eeskujuks ja miski ei motiveeri mind olema parem naine, kui tema. Ja ilmselt lõikab sellest oma kasu ka Rain!
Naine olla pole alati lihtne, aga olla naine on ikka uhke küll!